WMF4S47K-F
Part Number:
WMF4S47K-F
Description:
CAP FILM 0.047UF 400VDC AXIAL
Capacitance :
0.047 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.433" Dia x 0.874" L (11.00mm x 22.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V