150105K100IC
Part Number:
150105K100IC
Description:
CAP FILM 1UF 10% 100VDC AXIAL
Capacitance :
1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.394" Dia x 0.807" L (10.00mm x 20.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V