150474J100DC
Part Number:
150474J100DC
Description:
CAP FILM 0.47UF 5% 100VDC AXIAL
Capacitance :
0.47 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" Dia x 0.807" L (7.00mm x 20.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V