ECQ-E2395JF
Part Number:
ECQ-E2395JF
Description:
CAP FILM 3.9UF 5% 250VDC RADIAL
Capacitance :
3.9 µF
Height - Seated (Max) :
0.866" (22.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.024" L x 0.433" W (26.00mm x 11.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
150V
Voltage Rating - DC :
250V