ECQ-UAAV684S1
Part Number:
ECQ-UAAV684S1
Description:
CAP FILM 0.68UF 20% 310VAC RAD
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
0.768" (19.50mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
AEC-Q200, X2
Size / Dimension :
1.024" L x 0.472" W (26.00mm x 12.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
310V