167103J400A-F
Part Number:
167103J400A-F
Description:
CAP FILM 10000PF 5% 400VDC RAD
Capacitance :
10000 pF
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.413" L x 0.138" W (10.50mm x 3.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V