ECQ-E4185KF
Part Number:
ECQ-E4185KF
Description:
CAP FILM 1.8UF 10% 400VDC RADIAL
Capacitance :
1.8 µF
Height - Seated (Max) :
0.846" (21.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.220" L x 0.433" W (31.00mm x 11.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V