ECW-H12123JV
Part Number:
ECW-H12123JV
Description:
CAP FILM 0.012UF 5% 1.25KVDC RAD
Capacitance :
0.012 µF
Height - Seated (Max) :
0.669" (17.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
354V
Voltage Rating - DC :
1250V (1.25kV)