ECQ-E6274JF
Part Number:
ECQ-E6274JF
Description:
CAP FILM 0.27UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.27 µF
Height - Seated (Max) :
0.689" (17.50mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V