MMK5824K63J04L4BULK
Part Number:
MMK5824K63J04L4BULK
Description:
CAP FILM 0.82UF 10% 63VDC RADIAL
Capacitance :
0.82 µF
Height - Seated (Max) :
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.283" L x 0.197" W (7.20mm x 5.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
40V
Voltage Rating - DC :
63V