ECQ-E6184KF
Part Number:
ECQ-E6184KF
Description:
CAP FILM 0.18UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.18 µF
Height - Seated (Max) :
0.669" (17.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.728" L x 0.315" W (18.50mm x 8.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V