R75MI322050H3J
Part Number:
R75MI322050H3J
Description:
CAP FILM 0.22UF 5% 400VDC RADIAL
Capacitance :
0.22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10.9 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.535" (13.60mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
400V