CB042D0684JBC
Part Number:
CB042D0684JBC
Description:
CAP FILM 0.68UF 5% 63VDC 2220
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.228" L x 0.197" W (5.80mm x 5.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
40V
Voltage Rating - DC :
63V