CB037E0104JBA
Part Number:
CB037E0104JBA
Description:
CAP FILM 0.1UF 5% 100VDC 1812
Capacitance :
0.1 µF
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.185" L x 0.126" W (4.70mm x 3.20mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V