LDEIB2100KA0N00
Part Number:
LDEIB2100KA0N00
Description:
CAP FILM 10000PF 10% 250VDC 1210
Capacitance :
10000 pF
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension :
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
120V
Voltage Rating - DC :
250V