FCP1210H223J-G2
Part Number:
FCP1210H223J-G2
Description:
CAP FILM 0.022UF 5% 50VDC 1210
Capacitance :
0.022 µF
Height - Seated (Max) :
0.067" (1.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V