C4AQNBW5120M3FJ
Part Number:
C4AQNBW5120M3FJ
Description:
CAP FILM 12UF 5% 1KVDC RADIAL
In Stock:
174
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
12 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.3 mOhms
Features :
Low ESL
Height - Seated (Max) :
1.583" (40.20mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)