715P10496LD3
Part Number:
715P10496LD3
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 600VDC RADIAL
Capacitance :
0.1 µF
Height - Seated (Max) :
1.008" (25.60mm)
Lead Spacing :
0.720" (18.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.709" Dia x 1.252" L (18.00mm x 31.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
600V