DME6P22K-F
Part Number:
DME6P22K-F
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.22 µF
Height - Seated (Max) :
0.728" (18.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.728" L x 0.374" W (18.50mm x 9.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V