LDEEF4220KA0N00
Part Number:
LDEEF4220KA0N00
Description:
CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC 4030
Capacitance :
2.2 µF
Height - Seated (Max) :
0.220" (5.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
4030 (10276 Metric)
Size / Dimension :
0.413" L x 0.311" W (10.50mm x 7.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V