R46KN347000N0M
Part Number:
R46KN347000N0M
Description:
CAP FILM 0.47UF 20% 560VDC RAD
Capacitance :
0.47 µF
Height - Seated (Max) :
0.634" (16.10mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
275V
Voltage Rating - DC :
560V