F861BZ105M310L
Part Number:
F861BZ105M310L
Description:
CAP FILM 1UF 20% 630VDC RADIAL
Capacitance :
1 µF
Height - Seated (Max) :
0.787" (20.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.709" L x 0.472" W (18.00mm x 12.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
310V
Voltage Rating - DC :
630V