R463N347000N0K
Part Number:
R463N347000N0K
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.47 µF
Height - Seated (Max) :
0.634" (16.10mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
310V
Voltage Rating - DC :
630V