F861KM473M310C
Part Number:
F861KM473M310C
Description:
CAP FILM 0.047UF 20% 630VDC RAD
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.047 µF
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Ratings :
X2
Size / Dimension :
0.413" L x 0.236" W (10.50mm x 6.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
310V
Voltage Rating - DC :
630V