RSBEC0100ZA00M
Manufacturer:
KEMET
Part Number:
RSBEC0100ZA00M
Category:
Film Capacitors
Description:
CAP FILM 100PF 20% 100VDC RADIAL
Manufacturer :
KEMET
Category :
Film Capacitors
Applications :
Automotive
Capacitance :
100 pF
Dielectric Material :
Polyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
High Temperature
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V