R413F11000000M
Part Number:
R413F11000000M
Description:
CAP FILM 1000PF 20% 1KVDC RADIAL
Capacitance :
1000 pF
Height - Seated (Max) :
0.358" (9.10mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Ratings :
AEC-Q200, X1, Y2
Size / Dimension :
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
300V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)