FKP2G001001D00JSSD
Part Number:
FKP2G001001D00JSSD
Description:
CAP FILM 100PF 5% 400VDC RAD
Capacitance :
100 pF
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
400V