MMK5822J50J01L4BULK
Part Number:
MMK5822J50J01L4BULK
Description:
CAP FILM 8200PF 5% 50VDC RADIAL
Capacitance :
8200 pF
Height - Seated (Max) :
0.256" (6.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
30V
Voltage Rating - DC :
50V