PHE450PA5100JR17T0
Part Number:
PHE450PA5100JR17T0
Description:
CAP FILM 10000PF 5% 1KVDC RADIAL
Capacitance :
10000 pF
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.512" L x 0.177" W (13.00mm x 4.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
600V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)