R463I3100DQM1M
Part Number:
R463I3100DQM1M
Description:
CAP FILM 0.1UF 20% 630VDC RAD
Capacitance :
0.1 µF
Height - Seated (Max) :
0.437" (11.10mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
310V
Voltage Rating - DC :
630V