R76UI0100SE40J
Part Number:
R76UI0100SE40J
Description:
CAP FILM 100PF 5% 2KVDC RADIAL
Capacitance :
100 pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.366 Ohms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.398" (10.10mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
700V
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)