PHE450MK3820JR05
Part Number:
PHE450MK3820JR05
Description:
CAP FILM 820PF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
820 pF
Height - Seated (Max) :
0.315" (8.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
300V
Voltage Rating - DC :
630V