F861KG103K310A
Part Number:
F861KG103K310A
Description:
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC RAD
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
10000 pF
Height - Seated (Max) :
0.315" (8.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Ratings :
X2
Size / Dimension :
0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
310V
Voltage Rating - DC :
630V