MCM01-010DD430G-F
Part Number:
MCM01-010DD430G-F
Description:
CAP MICA 43PF 2% 500V SMD
Capacitance :
43 pF
Dielectric Material :
Mica
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.500" L x 0.400" W (12.70mm x 10.16mm)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
500 V