MCM01-001ED601J-F
Part Number:
MCM01-001ED601J-F
Description:
CAP MICA 600PF 5% 500V SMD
Capacitance :
600 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500 V