MCM01-001DD450J-F
Part Number:
MCM01-001DD450J-F
Description:
CAP MICA 45PF 5% 500V SMD
Capacitance :
45 pF
Dielectric Material :
Mica
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500 V