CMR06F302JODP
Part Number:
CMR06F302JODP
Description:
CAP MICA 3000PF 500V RADIAL
Capacitance :
3000 pF
Height - Seated (Max) :
0.551" (14.00mm)
Lead Spacing :
0.350" (8.90mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.681" L x 0.280" W (17.30mm x 7.10mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500 V