CMR06F242JODP
Part Number:
CMR06F242JODP
Description:
CAP MICA 2400PF 500V RADIAL
Capacitance :
2400 pF
Lead Spacing :
0.350" (8.90mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.669" L x 0.260" W (17.00mm x 6.60mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500 V