CDV30FH391JO3F
Part Number:
CDV30FH391JO3F
Description:
CAP MICA 390PF 5% 1500V RADIAL
Capacitance :
390 pF
Height - Seated (Max) :
0.850" (21.60mm)
Lead Spacing :
0.438" (11.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.770" L x 0.250" W (19.60mm x 6.40mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
1.5 kV