CDV30EJ330JO3F
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics
Part Number:
CDV30EJ330JO3F
Category:
Mica and PTFE Capacitors
Description:
CAP MICA 33PF 5% 2000V RADIAL
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Category :
Mica and PTFE Capacitors
Capacitance :
33 pF
Dielectric Material :
Mica
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.858" (21.80mm)
Lead Spacing :
0.438" (11.10mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.770" L x 0.250" W (19.60mm x 6.40mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
2 kV