CD5FY301GO3
Part Number:
CD5FY301GO3
Description:
CAP MICA 300PF 2% 50V RADIAL
Capacitance :
300 pF
Height - Seated (Max) :
0.228" (5.80mm)
Lead Spacing :
0.118" (3.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.272" L x 0.169" W (6.90mm x 4.30mm)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
50 V