CD5EC300GO3F
Part Number:
CD5EC300GO3F
Description:
CAP MICA 30PF 2% 300V RADIAL
Capacitance :
30 pF
Height - Seated (Max) :
0.201" (5.10mm)
Lead Spacing :
0.118" (3.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.272" L x 0.130" W (6.90mm x 3.30mm)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
300 V