CDS10ED680GO3
Part Number:
CDS10ED680GO3
Capacitance :
68 pF
Height - Seated (Max) :
0.260" (6.60mm)
Lead Spacing :
0.142" (3.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.311" L x 0.130" W (7.90mm x 3.30mm)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
500 V