CD17FD151JO3
Part Number:
CD17FD151JO3
Description:
CAP MICA 150PF 5% 500V RADIAL
Capacitance :
150 pF
Features :
RF, High Q, Low Loss
Height - Seated (Max) :
0.370" (9.40mm)
Lead Spacing :
0.232" (5.90mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500 V