CD16FD221JO3
Part Number:
CD16FD221JO3
Description:
CAP MICA 220PF 5% 500V RADIAL
Capacitance :
220 pF
Features :
RF, High Q, Low Loss
Height - Seated (Max) :
0.461" (11.70mm)
Lead Spacing :
0.234" (5.94mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.429" L x 0.150" W (10.90mm x 3.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500 V