TCSOPL1C106M8R-ZF1
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
TCSOPL1C106M8R-ZF1
Category:
Tantalum - Polymer Capacitors
Description:
CAP TANT POLY 10UF 16V 0805
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm @ 100kHz
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
PL
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
16 V