T54EE226M063HZB100
Part Number:
T54EE226M063HZB100
Description:
CAP TANT POLY 22UF 63V 2917
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
EE
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
63 V