T54EE477M016HZB025
Part Number:
T54EE477M016HZB025
Description:
CAP TANT POLY 470UF 16V 2917
Capacitance :
470 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
EE
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V