T55Z157M6R3C0018
Manufacturer:
Vishay Polytech
Part Number:
T55Z157M6R3C0018
Description:
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917
Manufacturer :
Vishay Polytech
Capacitance :
150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
18mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code :
Z
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
6.3 V