TCTOBL0J107M8R-ZS1
Part Number:
TCTOBL0J107M8R-ZS1
Category:
Tantalum - Polymer Capacitors
Description:
BL- CASE / 107- CAP CODE / POLY
Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Manufacturer Size Code :
BL
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V